Náš tip
Facebook Twitter Obálka knihy - Patrick Zandl - Příběh strýčka Martina

Příběh strýčka Martina

Patrick Zandl

Koupit knihu
Koupit knihu na serveru palmknihy.cz Koupit knihu na serveru palmknihy.cz

Rok vydání: 1994

Cena: 199 Kč


Formáty knihy: ePub | Mobipocket | PDF pro čtečky | PDF

Tři roky psaná kniha, kterou není lehké zařadit. V prvé fázi deníček studentky, která hledá svého strýčka. V druhé fázi vidiny, stíny minulosti. Dechberoucí obrazy bitev, zkázy, rozcestí české a evropské minulosti. To je Příběh strýčka Martina.
Historická rovina knihy se pohybuje kolem roku 950, v době boje knížete Boleslava s německým králem Otou. Historický příběh vlastně začíná smrtí hlavního hrdiny, šéfšpicla a šedé eminence české země Martina z Wartberka. A ztraceným zemským tributem, který měl konvoj dovést k říšskému králi. Horečnou snahou zajistit zemi, která se najednou ocitla ve smrtelném ohrožení, protože kdo ví, co všechno se ztratilo s Wartberkovou smrtí.
Současný příběh je hledání Veroniky po strýčkovi, který se ztratil. Kam a jak, to vlastně nikdo neví. Až teď začíná Veronika nacházet spojnice mezi svými vizemi a sny se současností. A uvědomuje si, že Martin historický je tím Martinem současným, že najít jednoho znamená najít druhého. Kéž by to bylo tak jednoduché. Jenže, darmo se neříká, že cesta je cíl.


Raný středověk, vražda knížete Václava a boj s římským králem Otou.
Něco se ztratilo a musí to být nalezeno, pokud se nemá svět nenávratně změnit.
Jak s tím souvisí to, že studentka historie ztratila strýčka?
A jak s tím do psí mateři souvisí Horní hrad?