Náš tip
Facebook Twitter Obálka knihy - Martin Němec - O ženách (a mužích)

O ženách (a mužích)

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o ženách (a mužích), ale zapomněli jste se zeptat.

Martin Němec

Koupit knihu
Koupit knihu na serveru palmknihy.cz Koupit knihu na serveru palmknihy.cz
Koupit knihu na iTunes Koupit knihu na iTunes

Rok vydání: 2011

Cena: 109 Kč


Formáty knihy: ePub | Mobipocket | PDF pro čtečky | PDF

Tušíte, o co Eva ožebračila Adama? Objednali jste si někdy dvě deci bílého mléka? Věděli jste, že při krájení cibule se používají potápěčské brýle? Víte, kdy na jaře neroztál sníh? Umíte neprodat obraz? Tušíte, kdy nastane povidlový armagedon?

Muzikant, malíř a spisovatel Martin Němec vás ve svých fejetonech provede světem žen a mužů, světem poeticky hravým a originálně humorným.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o ženách (a mužích), ale zapomněli jste se zeptat.


Sixtinská maringotka (Nestíhám!)

…Člověk míní a pánbůh... nereaguje (občas). Jsou roky, kdy se umělec (já) na volné noze (na obou) cítí nepotřebný, k ničemu, zapomenutý, neužitečný, zbytečný a okolnímu světu lhostejný. Dny, které prožívá, jsou sice nudné, ale na druhou stranu dlouhé, má velmi mnoho volného času, ale zaneprázdněné přátele, a nemusí ráno vstávat, zato však trpí nespavostí. Je to období pohledů z okna (zataženo), počítání nedopalků (vykouřeno) a lítostivých esemesek (odesláno).

Zvláštní je, že v takovém čase člověk (já) nesáhne po štětci a nevymaluje nějakou tu větší kapli, nesedne za stůl, aby vychrlil životní román, ani nespáchá symfonii, jakou svět neslyšel. Takový neúspěchem posedlý člověk sedí u televize, ve které recyklují zábavný pořad ze sedmdesátého osmého roku, šťourá se tvrdým rohlíkem v načaté paštice a pokukuje nenápadně po telefonu, který se má ke zvonění jako menhir k polonéze. Jsou taková období. Někdy bývají korunována neúspěšnou sebevraždou, požárem divadla nebo odchodem na pracovní úřad, ale většinou pominou. Osud se slituje a zoufalému umělci (mně) uprostřed dne dlouhého jak týden (tedy ve středu) zazvoní telefon, i když má vybitou baterku a prošlou SIM kartu. Blesk rozrazí stojatou oblohu nad krajinou lepších časů.