Facebook Twitter

Peter M. Jolin


se narodil, žil, žije a bude žít; alespoň tedy dokud nezemře.

Od útlého mládí jevil příznaky třeskuté vtipnosti, což se projevilo především na jeho známkách z chování. Nejvýše ceněným dílem z té doby byl naturalistický komiks s názvem Hostina, pojednávající o kanibalských hodech žáků sedmých a osmých tříd a odehrávající se ve sborovně. Za tento umělecký počin byl navržen na trojku z mravů.

Tento trend se snaží udržovat i v dospělosti. Příslušníci policie ČR mu ovšem odmítají psát poznámky a důtky do občanského průkazu s odůvodněním, že tam na nic takového není místo. Trestní rejstřík má prozatím zcela nepopsaný.

Do literatury vstoupil s nonšalancí anglického gentlemana nastupujícího do patrového autobusu knihou Deník, který jsem si (radši) nepsal, která byla a je pokládána za satirickou odezvu na populární Deník Bridget Jonesové. Proslavily jej především knihy parodií o Harrym Trottelovi. Jeho zatím posledním autorským počinem je srandovní knížka Temný tlouštík. Momentálně zase na něčem pracuje a rád by tímto vzkázal svým čtenářům: „To se nasmějete, lidové vrstvy!“ …Nebo něco na ten způsob.